CYKLOTRASY V TEKOVSKOM REGIÓNE

Prvá požičovňa MTB elektrobicyklov v Leviciach, v tekovskom regióne na úpätí Štiavnických vrchov. | Rezervácie na: +421 0948 570 370

CYKLOTRASY V TEKOVSKOM REGIÓNE

Prvá požičovňa MTB elektrobicyklov v Leviciach, v tekovskom regióne na úpätí Štiavnických vrchov. | Rezervácie na: +421 0948 570 370

Cyklotrasa: Levice - Krškany - Čankov - Malý Kiar - Kalinčiakovo

Cyklotrasa: Levice - Krškany - Čankov - Malý Kiar - Kalinčiakovo

Cyklotrasa: Levice - Krškany - Čankov - Malý Kiar - Kalinčiakovo - Levice
Začiatok cyklotrasy: 163 m n. m., najvyšší bod na trase - 215 m n. m..
Celková dĺžka: 24 km
Prevýšenie: 303 m
Potrebný čas: 1 a pol - 2 a pol hod.
Lokalita: Levice - okolie
Odporúčaný elektrobicykel: horský elektrobicykel celoodpružený alebo hardtail
Náročnosť: nenáročná, vhodná pre deti
Stiahnuť trasu: GPX file

Oblasť

Poďme sa pozrieť bližšie k Leviciam a to na mestské časti Čankov, Malý Kiar a Kalinčiakovo. Táto cyklotrasa vás zavedie nie ďaleko od Levíc a zvládnu ju aj začiatočníci s deťmi. Prvou zastávkou je obec Krškany, kde sa môžete pozrieť na Rímskokatolícky kostol sv. Anny. Z Krškán sa presunieme cez malý kopček do obce Čankov, kde sa vyhneme hlavnému ťahu z Levíc a pokračujeme popri rybníku do dediny Malý Kiar. V blízkosti obce sa nachádza rekreačný komplex Margita-Ilona kde sa môžete okúpať počas teplých dní. Z Kiaru je to cesta po asfaltovej ceste cez Kalinčiakovo až do starých Levíc.

Náročnosť cyklotrasy

Cyklotrasa vedie z väčšej časti po asfaltových cestách s minimálnou premávkou. Na niektorých miestach sa ide po poľných cestách, kde môže byť počas vlhších období blato. Profil je zvlnený, ale nenáročný, iba s krátkymi stúpaniami, ktoré prekonávajú maximálne 50 výškových metrov. Dĺžka trasy je 24 km s prevýšením 303 metrov. Celková doba jazdy je približne 2 hodiny. Trasa dvakrát križuje hlavnú cestu a niekde ide súbežne s hlavnou cestou, preto treba na týchto úsekoch dávať pozor. Okruh je svojou dĺžkou, profilom, povrchom a technickou jednoduchosťou vhodný aj pre rodinné výlety s menšími deťmi. V lete sa dá cykloturistika spojiť s kúpaním na kúpalisku Margita-Ilona.

Popis cyklotrasy: Krškany - Čankov - Malý Kiar - Kalinčiakovo

Cyklotrasa začína na Námestí hrdinov v Leviciach. Z námestia zamierime smerom na juh a sledujeme zelenú značku po Ulici 29. augusta a neskôr F. Hečku. Pri smerovníku Kamenné pivnice zabočíme vľavo a budeme sa pohybovať mimo značenej trasy. 

Za kamennými pivnicami sa držíme panelovej cesty, z ktorej odbočíme vľavo na poľnú cestu a popod vinice prídeme pod pomerne strmé stúpanie. Na jeho vrchole končí poľná cesta a pokračujeme vľavo asfaltovou cestou so zvlneným profilom, až kým nebudeme križovať hlavnú cestu z Levíc do Kalinčiakova. Tu treba byť veľmi pozorný, nakoľko treba hlavnú cestu prekrižovať. 

Pokračujeme cyklotrasou pomedzi vinice. Držíme sa vľavo a zväčša stúpame. Za vinicami nasleduje klesanie k panelovej ceste. Od panelovej cesty stúpame, až sa dostaneme na trávnatú cestu. Z nej odbočíme vľavo a popod elektrické vedenie prídeme miernym klesaním na križovatku poľných ciest. Pokračujeme rovno, ešte chvíľu klesáme, zabočíme vľavo, následne vpravo a stúpame po trávnatej ceste až na vrchol, kde je križovatka. Držíme sa vpravo a spustíme sa do Krškán. 

V Krškanoch prejdeme cez most ponad Sikenicu a na najbližšej križovatke odbočíme vľavo a následne vpravo. Po asfaltovej ceste mierne stúpame k osade Jakubie. Cez osadu sa spustíme dolu kopcom a prídeme k Čankovu, mestskej časti Levíc. Tu prekrižujeme hlavnú cestu a po asfaltovej ceste pokračujeme cez kopec do Malého Kiaru, ďalšej mestskej časti. Z vrcholu stúpania je výhľad na vodnú nádrž. Po zjazde do Malého Kiaru zabočíme vpravo a pokračujeme smer Kalinčiakovo. Cestou míňame termálne kúpalisko Margita-Ilona, kde sa dá v lete okúpať. 

V Kalinčiakove za futbalovým ihriskom vyjdeme na hlavnú cestu, prejdeme po moste cez Sikenicu, popri románskom kostole z 12. storočia a zabočíme vľavo. Míňame barokový kaštieľ z 18. storočia a zabočíme vpravo. Asfaltovou cestou so zvlneným profilom prídeme do časti Staré Levice, kde na začiatku obytnej časti mesta odbočíme vľavo na chodník, ktorým sa dostaneme na Ludánsku cestu. Táto ulica nás dovedie na kruhový objazd, cez ktorý prejdeme rovno. Na ďalšej križovatke zabočíme vpravo, následne vľavo a sme späť v mieste, kde sme cyklotrasu a okruh: Levice - Krškany - Čankov - Malý Kiar - Kalinčiakovo - Levice začali.

_______

Odpovede na ďalšie otázky nájdete na stránke Často pýtané otázky o požičiavaní horských elektrobicyklov.

Počasie zvykne byť vrtkavé, preto sa radšej pripravte na všetky varianty.
Prajeme vám prijemnú cyklotúru.

Tím - Život s bicyklom

P.S. Majte prosím na pamäti: Pre plnú vyťaženosť počas sezóny vám odporúčame predom si rezervovať správne veľkosti, typy a počet horských elektrobicyklov, detských bicyklov, či cyklosedačiek. Ideálne cez náš formulár, alebo telefonicky na +421 948 570 370 v čase našich prevádzkových hodín.

Fotogaléria | Cyklotrasa: Kiarsky okruh

Fotogaléria | Cyklotrasa: Kiarsky okruh

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Recenzie od našich zákazníkov

Scroll to Top